Londra’da Grup Terapisi Başlıyor

f1f5d2745a9fe9c1f44719242c1f0dcf

Drama terapisti Gökşin Erdemli (GE Dramatherapy&Movement) ile hazırladığımız 10 haftalık grup süreci için ön görüşmelere başlıyoruz!
Grubumuzun hedefi kendimizle ve herkesle hayatı dolu dolu yaşamaya olanak sağlayan bir bağ kurabilmek.
 
Peki nasıl bir grup süreci tasarladık?

Gökşin’le haftalar süren ‘acaba nasıl yapsak?’ temalı buluşmalarımız bizi bir gün Nietzsche’nin Böyle Buyurdu Zerdüşt’te bahsettiği üç dönüşümüne getirdi.  Söz konusu kısmı buradan okuyabilirsiniz.  (Fark ettim ki her sene üç dönüşüm temalı bir şeyler yazıyorum. Buraya gelmemize şaşırdık mı, hayır!)

Nietzsche ruhun Üstinsan (Übermensch) olma yolunda geçirdiği dönüşümü üçe ayırmış. Deve-Aslan-Çocuk

İki terapist ve 5 katılımcıdan oluşacak grup sürecine kendimizle temasa geçmenin yollarını araştırarak başlayacağız. İlk haftaların teması Deve. Hedefimiz kendimizi, yüklerimizi, ruhumuzun ihmal edilmiş ihtiyaçlarını duymak olacak.

İkinci kısım Aslan: İlişkilerimize ve kendimizi konumlandırdığımız yere odaklanıyor olacağız. Kendimize taktığımız, bize takılmış zincirler… ve bu zincirlerden kurtulup özgürleşmenin yollarına bakarken kendi sorumluluğumuzu alıyor olacağız.

Üçüncü kısım ise Çocuk. Grubu bitirirken daha geniş bir alanda bedenimizle olan ilişkimizi inceliyor ve baştan tanımlıyor olacağız. Bu noktada devreye Gökşin’in terapötik yönelimi devreye girerken hedefimiz daha derin bir farkındalık ve özgürlük hissine erişmek. Bu his ve bilinçle hayatımızın geri kalanını meraklı, girişken ve oyuncu bir tavırla doldurabilmek.

Tabi tüm bu süreç ufak bir grubun içinde oluşan dinamiklerle renklenecek, her bireyin getirdiği hazinelerle beslenecek.

İlk 10 haftanın başlangıç tarihi 17 Mayıs! Toplantılar 2 saat sürecek ve Seven Sisters’daki ofisimde gerçekleşiyor olacak.

Öngörüşme ve bilgi için bu hafta bana ya da Gökşin‘e yazabilirsiniz! 

Published by isilsansoy

Psychotherapy and EMDR in London

%d bloggers like this: