Mini Terapi#1 Mucize Sorusu

10414615_755637497902199_6937096213416816927_n

Çözüm Odaklı Terapi’nin Mucize sorusu!

Şahsen favori sorularımdan biridir. Bu müdahalenin işe yaraması için biraz hayalgücüne ihtiyacımız var!İyice konsantre olup, mucize bir sabaha uyandığımızı adım adım gözümüzün önüne getirelim… Sahne sahne, en ince detayına kadar ne yaptığımızı zihnimizde canlandırdığımızda, aslında mucizeye gerek olmadan, az bir efor sarfederek yapabileceğimiz ve bizi iyi hissettirecek olan minik detaylar su yüzüne çıkacaktır.

Mini Öneri: Bu egzersizi sizin iç dünyanıza hiçbir şeyi yargılamadan ışık tutan bir terapistle, terapi odasının güvenli ortamında tecrübe etmeniz en ideali, ama isterseniz yanında rahat hissettiğiniz bir arkadaşınızla oturup her saniyeyi kare kare bir film gibi birbirinize anlatabilir, birbirinize sorular sorarak sahneleri istediğiniz kadar detaylandırabilirsiniz.

(Terapötik anlamda verim almak istiyorsanız gerçekçi olun, yok eğlenmek istiyorsanız istediğinizi yapmakta serbestsiniz!:) )

Tek başınıza uygulayacaksanız, rahatsız edilmeyeceğiniz bir ortamda belki yanınıza kalem kağıt alarak bu mucize sabahı yazıya dökmek de tatlı bir seçenek. (Hem de evrene mesaj göndermek gibi, secret gibi bir şey!)

Serinin tamamını görmek için Facebook sayfasını takip edin!

Published by isilsansoy

Psychotherapy and EMDR in London

%d bloggers like this: